عصبانی ها از این ویتامین ها غافل نشوند
بعضی از مواد غذایی افسردگی را از شما دور می‌کند، دردهایتان را تسکین می‌دهد و مانند آرام بخش عمل می‌کنند. واقعیت این است که مواد غذایی بر روی سلامت و آرامش اثر گذار است...
ادامه مطلب ...

درمان پزشکی دیابت و توصیه های رژیم غذایی
اگرچه دیابت یک بیماری سخت است ، اما ابتلا به دیابت نوع ۲ با تغییر در رژیم غذایی و فعالیت ، بهبود خواب ، مدیریت استرس و پرداختن به کاهش سایر عوامل خطرساز برایسلامت، قابل مدیریت است.
ادامه مطلب ...

چرا تأمین ویتامینD در زمان شیوع کرونا مهم است؟
یکی از راه‌های مقابله با ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ ویتامینD یکی از مهمترین منابعی است که عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد اما همه ما در معرض نور آفتاب هستیم؛ بنابراین نباید کمبود ویتامینD داشته باشیم! آیا این تصور درست است؟!
ادامه مطلب ...

۸ توصیه‌ تغذیه‌ای برای پیشگیری از کرونا
دکتر کورش صمدپور با انتشار مطلبی ۸ توصیه ساده و مهم برای پیشگیری از بیماری کرونا ارایه کرد.
ادامه مطلب ...

باید و نبایدهای مصرف ویتامین ‌D برای پیشگیری از شیوع کرونا
ایسنا/مازندران یک پزشک فوق تخصص بیماری‌های گوارشی با بیان اینکه این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا بر مصرف ویتامین‌های محلول در چربی مثل ویتامین D بسیار تاکید می‌شود، گفت: اکثر مردم دچار کمبود ویتامین D هستند و باید سعی در جبران کمبود این ویتامین در بدن کرد چراکه برای مقابله با ویروس کرونا مقدار مشخصی از مصرف ویتامین D تعریف شده است به عنوان مثال برای فرد بالغ ویتامین D با سطح بالای ۵ را می‌توان در نظر گرفت.
ادامه مطلب ...

کودکان ناقل خاموش کرونا
سلامانه: کودکان می‌توانند عامل انتقال کروناویروس به بزرگترها باشند، در حالی که به دلیل داشتن سیستم ایمنی قوی‌تر، نشانه‌های ابتلا را نشان ندهند. اجازه‌ی خروج کودکان از منزل را ندهید. در خانه بمانید.
ادامه مطلب ...

زبان انسان از دوران جنینی و در شکم مادر شروع به شکل‌گیری می‌کند
سلامانه: موضوعی که در کشورهای چند ملیتی و قومیتی مثل ایران برای کودکان مطرح است، انتخاب زبان برای آموزش در نوزادی است. نظرات و مطالعات متفاوتی در این زمینه مطرح شده است. شکی در این نیست که کودک حق دارد زبانی جهت ارتباط بیاموزد و این مهم جزو اولین حقوق کودک است. اما، آیا زبانی را باید انتخاب کرد که در محیط رایج است یا زبانی که اصل و نسب کودک متعلق به آن است!؟ یا باید زبانی را آموخت که در آینده بیشترین کاربرد دارد یا زبانی که الان کاربردی‌تر است؟
ادامه مطلب ...

خوب و بد ازدواج با تک فرزند
سلامانه: تک فرزندان اغلب سوگلی‌های والدین خود هستند. والدین روی آنها سرمایه گذاری عاطفی سنگینی می‌کنند؛ به همین دلیل انتظارات زیادی از فرزندان خود دارند. در صورتی که تمایل دارید با فردی که تک فرزند است، ازدواج کنید باید بدانید که چنین ازدواجی خواه ناخواه محدودیت‌هایی دارد.
ادامه مطلب ...

زوج درمانی عرصه جنگ و دادگاه خانواده نیست!
سلامانه: یک روانپزشک و زوج‌درمانگر با عنوان این مساله که یکی از عوامل شایعی که منجر به امتناع یکی از زوجین از حضور در جلسات زوج درمانی می‌شود، دیدگاه اشتباهی است که بعضی افراد اساسا در مورد زوج درمانی دارند، گفت: اغلب از دیدگاه این افراد، مشاوره زوج به نوعی معادل جلسات محاکمه در دادگاه خانواده است و آنها همواره نگرانند که از مبادا از جانب زوج‌درمانگر سرزنش شده و محکوم و متهم شوند.
ادامه مطلب ...

از همان ابتدای رابطه حواستان به بدبینی‌ها باشد
سلامانه: یکی از افت‌های بزرگ زندگی زناشویی و شکایت‌های مطرح شده در جلسات زوج‌درمانی ؛ بدبینی است. این که زن یا شوهر به یکدیگر اعتماد نداشته باشند و دایما رفتار و گفتار طرف مقابل را زیر ذره بین بگذارند؛ به تدریج صمیمیت رابطه از بین خواهد رفت و زمینه را برای اختلافات پدید خواهد آورد.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.