روایت‌هایی کمترشنیده‌شده از شیوع بیماری در تهران
«بیشتر از یکصد سال پیش، زمانی که وبا به تهران رسید، ضربه کور بر فقیر و غنی به یکسان فرود آمد؛ همه آنها که باغی خارج از شهر داشتند و همه کسانی که می‌توانستند زیر سقفی کرباسی در بیابان پناه بگیرند از دروازه‌های شمالی به خارج از شهر هجوم بردند. راه‌های منتهی به کوهستان‌ها از جمعیت مهاجر پر بود. زنان سوار بر الاغ‌ها با بچه‌هایی که در چادرهایشان پیچیده بودند و مردان پای پیاده در کنارشان. هر جا می‌رفتند بلا در میانشان بود. روی شن‌های بیابان جان می‌دادند و بیماری کشنده را در میان روستاها پراکنده می‌ساختند.»
ادامه مطلب ...

بهبود حال بیماران بستری کرونا با روش‌های ساده تغذیه‌ای
یک متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه برخی مواد غذایی باعث بهبود وضعیت بیماران مبتلا به کرونا می‌شوند، گفت: ماست را از رژیم غذایی بیماران حذف و چوب دارچین را به سوپ آن‌ها اضافه کردیم.
ادامه مطلب ...

چرا سخت ترین تمرینات شکم هم برای من کارساز نیست؟
بنظر می رسد مهم نیست که چقدر سخت تمرین کنید، شما هنوز هم نمی توانید به نتایجی که می خواهید برسید! ساخت یک شکم شش تکه در یک هفته ممکن نیست، اما اگر هفته هاست که برای داشتن شکمی صاف، تلاش می کنید و هنوز هم چیزی تغییر نکرده، پس مشکلی وجود دارد. در مقاله ی امروز، ما لیستی از دلایل ممکن که چرا تمرینات شکمی شما تاثیر گذار نیستند تهیه کرده ایم...
ادامه مطلب ...

چرا نباید در زمان شیوع کرونا سوسیس و کالباس مصرف کرد؟
یک متخصص تغذیه گفت: در روزهای کرونایی نباید از غذاهای پرچرب مانند سوسیس، کالباس و ... استفاده کرد.
ادامه مطلب ...

برای تقویت سیستم ایمنی بدن چقدر ویتامین C مصرف کنیم؟
یک متخصص تغذیه خواب کافی در شب را عاملی برای تقویت سیستم ایمنی بدن دانست و میزان لازم ویتامین هایی مانند c و d برای تقویت سیستم ایمنی بدن را تشریح کرد.
ادامه مطلب ...

زبان انسان از دوران جنینی و در شکم مادر شروع به شکل‌گیری می‌کند
سلامانه: موضوعی که در کشورهای چند ملیتی و قومیتی مثل ایران برای کودکان مطرح است، انتخاب زبان برای آموزش در نوزادی است. نظرات و مطالعات متفاوتی در این زمینه مطرح شده است. شکی در این نیست که کودک حق دارد زبانی جهت ارتباط بیاموزد و این مهم جزو اولین حقوق کودک است. اما، آیا زبانی را باید انتخاب کرد که در محیط رایج است یا زبانی که اصل و نسب کودک متعلق به آن است!؟ یا باید زبانی را آموخت که در آینده بیشترین کاربرد دارد یا زبانی که الان کاربردی‌تر است؟
ادامه مطلب ...

هر روز بیشتر روی شوهرم حساس می‌شوم!
سلامانه: یک سال‌و‌نیم از شروع زندگی مشترک‌مان گذشته و نمی‌دانم چرا هر روز بیشتر روی شوهرم حساس می‌شوم. دوست ندارم با هیچ خانمی صحبت کند، جلوی من اسم خانمی را ببرد یا تلفن خانم‌های همکار یا آشنایان را جواب دهد. شوهر خوب و دل‌پاکی است اما می‌ترسم غرورش کار دستش بدهد و عاشق زن دیگری شود. بابت این احساس، واقعا اذیت هستم، چه کنم؟
ادامه مطلب ...

هشدار یک مقام ارشد بهداشتی آمریکا درباره فصلی بودن ویروس کرونا
مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت، این کشور باید خودش را برای بیماری ویروسی کرونا که به صورت فصلی و دوره‌ای است، آماده کند.
ادامه مطلب ...

۱۱ غذا برای قد بلند شدن
پروتئین نشان داده است که سطوح عامل رشد انسولین مانند 1 (IGF-1)، هورمونی مهم در تنظیم رشد کودکان، را افزایش می دهد.
ادامه مطلب ...

برای تقویت سیستم ایمنی بدن چقدر ویتامین سی مصرف کنیم؟
یک متخصص تغذیه خواب کافی در شب را عاملی برای تقویت سیستم ایمنی بدن دانست و میزان لازم ویتامین هایی مانند c و d برای تقویت سیستم ایمنی بدن را تشریح کرد.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.