در مقابل کودکان سه تا چهار ساله صبورتر باشید
سلامانه: سه تا چهار سالگی پرخشونت ترین دوره ی زندگی در مراحل رشدی است!
ادامه مطلب ...

برای ازدواج، سن مناسب مهمه یا تفاهم و شخصیت؟!
سلامانه: می‌گویند سن فقط یک عدد است و برای ازدواج، مهم تفاهم و شخصیت انسان‌هاست. این در حالی است که براساس مشاوره‌های صورت گرفته، ازدواج‌هایی که با شکست روبرو بوده یا در مرحله آشنایی بهم خورده‌اند، ازدواج‌هایی است که قبل از 25 سالگی آقایان و قبل از 23 سالگی خانم‌ها صورت پذیرفته است.
ادامه مطلب ...

درک کردن به چه معناست!
سلامانه: در روابط اجتماعی عاطفی همیشه این جمله که «طرف مقابل را درک کنید » را بسیار می‌شنویم، اما دقیقا به چه رفتاری درک کردن گفته می‌شود.
ادامه مطلب ...

تربیت کودک بد دهن، علت و راه حل
داشتن فرزند بد دهان و ناسزاگو یکی از مشکلاتی است که برخی از پدر و مادرها دارند. در این مقاله به شما می گوییم چرا فرزندتان بددهان می شود و چگونه باید با او برخورد کنید.
ادامه مطلب ...

پدر و مادرم مدام با هم دعوا می کنند، خسته شده ام
من و خواهرم در خانواده ای هستیم که پدر و مادرم مدام با هم دعوا می کنند و با یکدیگر قهر هستند. خسته شدیم. نمی دانیم چه کنیم.
ادامه مطلب ...

چگونه حرفهای زشت را از ذهن کودک پاک کنیم؟
کودکان به خصوص در سال های اولی که به حرف می آیند، ممکن است کلماتی را یاد بگیرند که زشت باشند. ممکن است این کلمه را از زبان یکی از والدین شنیده باشند یا یکی از بچه های فامیل. در این شرایط یکی از سخت ترین کارها برای پدر و مادرها این است که این کلمه را از ذهن کودک شان پاک کنند
ادامه مطلب ...

حسادت فرزند اول به نوزاد، راه هایی که پدر و مادرها باید بدانند
حسادت در خصوص بچه اولی‌هایی که برادر یا خواهر جدید دارند اتفاقی طبیعی است. راهنمایی‌هایی که اینجا برای شما در نظر گرفته‌ایم کمکتان می‌کند تا در هر فاصله سنی که بین بچه‌ها هست، بتوانید بهترین راهکار را انتخاب کنید.
ادامه مطلب ...

با این نکته ها یک دختر شاد و قوی تربیت کنید!!
تربیت دختران کمی پیچیده است همه‌جا شما با تبلیغات دختران قوی و تأثیرگذار و دستاوردهای چشمگیر آن‌ها روبرو می‌شوید اما افسردگی و اضطراب تهدیدی بسیار واقعی برای دختران است. ما در اینجا به شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم تا به‌رغم همه مشکلات دخترتان بهترین و کامل‌ترین خودش باشد.
ادامه مطلب ...

چگونه دعوای بین بچه ها را کنترل کنیم؟
معمولا خواهر و برادرها در سنین پایین زیاد با هم دعوا می کنند و والدین به دنبال راه حلی برای خاتمه دادن به جنگ بین فرزندانشان هستند. د راین مقاله شما را با اصول تربیتی هنگام دعوای کودکان آشنا می کنیم
ادامه مطلب ...

۸ اصل روانشناسی در کنترل و پیشگیری از کرونا
یک روانشناس معتقد است: با گسترش شیوع کورو ویروس، قرنطینه یا ماندن در منزل، یکی از راهکارهای مهم در “صاف کردن منحنی” آلودگی است. با تعطیلی مدارس و مهد کودک ها و همچنین تعطیلی ادارات، بسیاری از خانواده ها شرایط جدیدی را تجربه می کنند که عدم رعایت اصولی می تواند منجر به مشکلات روحی و روانی شود.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.