قبل از تولد فرزند بخوانید!
سلامانه:زوج هایی که در آستانه به دنیا آمدن اولین فرزندشان هستند باید چه آمادگی‌هایی را در خودشان ایجاد کنند؟
ادامه مطلب ...

رابطه صمیمی با پدرتان از شما یک زن قوی می‌سازد
سلامانه: از وقتی دختر کوچکی بودم می‌دانستم که رابطه‌ی من با پدرم خاص است. او همیشه حامی من بود، همیشه رویاهایم را باور می‌کرد و به من یاد داده بود که تنها مانعی که سر راهم قرار دارد در نهایت خودم هستم، مگر اینکه اسب رویاهایم را با شهامت بتازانم.
ادامه مطلب ...

تاثیر باور نکردنی خروپف بر افزایش طلاق
سلامانه: دانشگاه کوئین کانادا طی انجام تحقیقاتی بر روی چندین زوج تاثیر خروپف در تخریب روابط زن و شوهر و در نهایت جدایی آنها را تایید کرد.
ادامه مطلب ...

برای ازدواج دو مورد را جدی بگیرید
سلامانه: آمارها نشان می‌دهند، افرادی که پیش از ازدواج در کلاس‌های مهارت‌آموزی و جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده‌اند حدود ۳۰ درصد از خطر جدایی و طلاق در امان بوده و زندگی آن‌ها شادتر است.
ادامه مطلب ...

هر روز بیشتر روی شوهرم حساس می‌شوم!
سلامانه: یک سال‌و‌نیم از شروع زندگی مشترک‌مان گذشته و نمی‌دانم چرا هر روز بیشتر روی شوهرم حساس می‌شوم. دوست ندارم با هیچ خانمی صحبت کند، جلوی من اسم خانمی را ببرد یا تلفن خانم‌های همکار یا آشنایان را جواب دهد. شوهر خوب و دل‌پاکی است اما می‌ترسم غرورش کار دستش بدهد و عاشق زن دیگری شود. بابت این احساس، واقعا اذیت هستم، چه کنم؟
ادامه مطلب ...

مراقب باشید که ناخودآگاه مجرد نمانید/3 دلیل مجرد ماندن
سلامانه - مرضیه نوروزی: برخی از افراد هر وقت هم که صحبت از ازدواج می‌شود، با قاطعیت عنوان می‌کنند که تمایلی به این امر ندارند. آنها کاملا عمدی مجرد هستند و از این شرایط احساس خوشبختی هم دارند اما یکسری از افراد با آنکه تمایل به ازدواج دارند، ولی هنوز مجرد هستند و از این وضعیت خیلی خوشحال نیستند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که میل به ازدواج دارید اما مجردید بهتر است در وهله اول به دنبال جستجوی مشکل در خودتان باشید چرا که دکتر فرشاد نجفی‌پور، روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه معتقد است در اغلب موارد مشکل از خود شماست و نمی‌دانید. از این رو توضیحات این روانشناس را در ادامه مطلب بخوانید که به 3 عاملی که باعث می‌شود نتوانید ازدواج کنید، اشاره کرده‌اند.
ادامه مطلب ...

از شب اول ازدواج واهمه دارید؟!
سلامانه: درباره شب اول زندگی چیزی نمی‌دانم و در این مورد هم با همسرم صحبتی نکرده‌ام. این در شرایطی است که در شرف ازدواج هستم و چند ماه بعد مراسم عروسی‌مان برگزار می‌شود. این مساله مرا نگران كرده و نمی‌دانم چه كار بكنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.
ادامه مطلب ...

شوهرم رابطه‌اش را با خانواده‌ام قطع کرده!
سلامانه: 34 ساله‌ام و هشت سال از شروع زندگی‌مشترکم گذشته است. از دو سال پیش که خواهرم ازدواج کرد، رابطه شوهرم با خانواده من به هم خورد. نمی‌دانم چرا ولی تحمل دیدن شوهر خواهرم را ندارد. می‌گوید نمی‌توانم با باجناقم خوب باشم و حس خوبی به او ندارم و هر حرف او را به بدترین شکل ممکن تفسیر می‌کند. چطور می‌توانم این مشکل را مدیریت کنم؟
ادامه مطلب ...

زوجین به فکر تغییر هم نباشند
سلامانه: امروزه در جامعه با کسانی روبرو هستیم که به‌جای نگاه کردن به آینه، انگشت اتهام را به‌سوی یکدیگر نشانه می‌روند. تمامی رنج‌ها و دردهای خود را به گردن زمین و زمان می‌اندازند و هرگز به این نکته دقت نمی‌کنند که شاید خودشان راه را به نادرستی برگزیدند، تصمیم به نادرستی گرفتند و سرنوشت خود را در گرو همان تصمیم‌های نادرست، ساختند.
ادامه مطلب ...

انواع منفی‌بافی و راهکارهای حل آن در زندگی زناشویی
سلامانه: خانمی بیست‌و‌سه ساله بود؛ با حالی ناخوش و لبریز از نشانه‌های افسردگی. می‌گفت شوهرش، ذره‌بین به دست، یک‌سره پی ایرادات و اشکالات اوست. همه را هم به روی‌اش می‌آورد و گاه به گاه، با نیش و کنایه، دیگران را هم به رخ او می‌کشد. می‌گفت تمام تلاشش را برای جلب رضایت شوهرش کرده است؛ اما انگار هیچ تأثیری نداشته؛ انگار که در لغت‌نامه‌ی چشم‌های شوهرش، توجه به خوبی و زیبایی تعریف نشده باشد...
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.