۵ ماده مغذی کلیدی برای کودک ۶ تا ۸ ماهه
آیا می‌دانید وقتی کودک در بازه سنی ۶ ماهگی تا ۸ ماهگی قرار دارد، بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی برای سلامتی او بسیار ضروری خواهند بود؟
ادامه مطلب ...

غذاهای کوچک برای آدم‌های کوچک
غذایی که به کودکتان می‌دهید و روش ارائه غذا به او، باعث شکل گیری الگوی غذایی او می‌شود که در سال‌های بعد نیز ادامه می‌یابد. همزمان با رشد کودک، این مساله هم روی وزن و هم روی سلامت او تاثیرگذار است...
ادامه مطلب ...

بهترین نوع بازی برای کودکان خردسال
بازی برای یادگیری، پیشرفت، اعتماد به نفس و رفاه کودک شما مهم است. بازی‌های بدون ساختار، بهترین نوع بازی برای کودکان خردسال است. در این گزارش با همه این مسائل آشناتر می‌شوید.
ادامه مطلب ...

ورزش در دوران شیردهی مجاز است؟
به گفته پزشکان متخصص زمان شروع ورزش در افراد متفاوت است. اگر زنی زایمان طبیعی بدون خونریزی شدید و پارگی واژن داشته باشد از همان روزهای اول می تواند تمرینات سبک ورزشی را انجام بدهد. اما برای حرکات حرفه ای تر و دویدن باید ۶ هفته از زایمان طبیعی بگذرد. اما زنانی که سزارین شده اند بهترین زمان برای ورزش کردن سه ماه بعد از زایمان است، چون ۳ تا ۴ ماه بعد از سزارین طول می‌کشد تا زخم و بخیه‌های داخل و روی شکم بهبود پیدا کنند و ترمیم شوند...
ادامه مطلب ...

11 غذا برای قد بلند شدن
پروتئین نشان داده است که سطوح عامل رشد انسولین مانند 1 (IGF-1)، هورمونی مهم در تنظیم رشد کودکان، را افزایش می دهد.
ادامه مطلب ...

راه‌های تخلیه انرژی کودکان
سلامانه: تخلیه انرژی کودکان از نیازهای ضروری آنان است و عدم تامین این نیاز می تواند منجر به رفتارهایی چون پرخاشگری شود، و ضروری است برای فراهم کردن زمینه های رشد طبیعی آنان راه های تخلیه انرژی آنان را بیاموزیم.
ادامه مطلب ...

۱۱ غذا برای قد بلند شدن
پروتئین نشان داده است که سطوح عامل رشد انسولین مانند 1 (IGF-1)، هورمونی مهم در تنظیم رشد کودکان، را افزایش می دهد.
ادامه مطلب ...

کتاب کودک، چطور یک کتاب خوب برای فرزندمان انتخاب کنیم؟
همه ما به اهمیت کتاب و کتابخوانی از دوران کودکی واقف هستیم. اما همواره والدین دغدغه انتخاب کتابی مناسب برای فرزند خود را دارند. در این مقاله شما را با ملاک ها و معیارهایی که باید در انتخاب کتاب فرزندتان در نظر بگیرید آشنا می نماییم.
ادامه مطلب ...

با کنجکاوی جنسی نوجوان چگونه برخورد کنیم؟
خانواده‌ها باید بپذیرند که نیاز و کنجکاویهای جنسی مانند هر فرد دیگری در نوجوان آنها نیز وجود دارد به همین دلیل باید در این رابطه نگاهی احترام آمیز و عاری از اتهام به نوجوان داشته باشند.
ادامه مطلب ...

با کنجکاوی جنسی کودکم چه کنم؟
مسائل و کنجکاویهای جنسی در کودکان کاملا با بزرگسالان متفاوت بوده و عاری از لذت‌های جنسی است.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.