۱۰ خطای شناختی که منشا احساسات منفی در زندگی زناشویی است
اگر مدتی به گفتار و کردار خود و یا همسرتان توجه کنید، احتمالاً به وجود برخی از خطاهای شناختی زیر پی می‌برید که منشأ بسیاری از رفتارها و احساسات منفی در شما و یا همسرتان هستند. سعی کنید پس از شناسایی خطاهای مزبور، به تدریج آنها را اصلاح کنید...
ادامه مطلب ...

باید و نبایدهای مصرف ویتامین ‌D برای پیشگیری از شیوع کرونا
ایسنا/مازندران یک پزشک فوق تخصص بیماری‌های گوارشی با بیان اینکه این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا بر مصرف ویتامین‌های محلول در چربی مثل ویتامین D بسیار تاکید می‌شود، گفت: اکثر مردم دچار کمبود ویتامین D هستند و باید سعی در جبران کمبود این ویتامین در بدن کرد چراکه برای مقابله با ویروس کرونا مقدار مشخصی از مصرف ویتامین D تعریف شده است به عنوان مثال برای فرد بالغ ویتامین D با سطح بالای ۵ را می‌توان در نظر گرفت.
ادامه مطلب ...

قبل از تولد فرزند بخوانید!
سلامانه:زوج هایی که در آستانه به دنیا آمدن اولین فرزندشان هستند باید چه آمادگی‌هایی را در خودشان ایجاد کنند؟
ادامه مطلب ...

هیچ فردی از این آسیب در امان نیست
سلامانه: اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات دنیای معاصر است. اعتیاد به مواد چنان ابعاد وسیع آسیبی را شامل می‌شود که وقتی ورود پیدا کند، این سیل مخرب بی‌رحمانه بسیاری از چیزها را با خود می‌برد و موج تخریب‌کنندگی آن بر بسیاری از زمینه‌ها اثر گذار است. از جمله متلاشی شدن شخصیت فردی، فروپاشی و نابودی نهاد خانواده، کاهش بازدهی شغلی، اشغال تخت‌های بیمارستانی، کاهش نرخ بهداشت عمومی و افزایش انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، بزهکاری، بیکاری و... که تمامی موارد گفته شده وابستگی تام به میزان اعتیاد و معتاد در جامعه دارد.
ادامه مطلب ...

۱۰ خطای شناختی که منشا احساسات منفی در زندگی زناشویی است
اگر مدتی به گفتار و کردار خود و یا همسرتان توجه کنید، احتمالاً به وجود برخی از خطاهای شناختی زیر پی می‌برید که منشأ بسیاری از رفتارها و احساسات منفی در شما و یا همسرتان هستند. سعی کنید ...
ادامه مطلب ...

3 خواسته مهم مردان در رابطه جنسی
سلامانه: آقایان در رابطه جنسی خواسته‌هایی را از شریک خود دارند که به علت انتقاد پذیری کم خانم‌ها آن‌ها را مطرح نمی‌کنند و با بی میلی وارد رابطه جنسی می‌شوند.
ادامه مطلب ...

انواع منفی‌بافی و راهکارهای حل آن در زندگی زناشویی
سلامانه: خانمی بیست‌و‌سه ساله بود؛ با حالی ناخوش و لبریز از نشانه‌های افسردگی. می‌گفت شوهرش، ذره‌بین به دست، یک‌سره پی ایرادات و اشکالات اوست. همه را هم به روی‌اش می‌آورد و گاه به گاه، با نیش و کنایه، دیگران را هم به رخ او می‌کشد. می‌گفت تمام تلاشش را برای جلب رضایت شوهرش کرده است؛ اما انگار هیچ تأثیری نداشته؛ انگار که در لغت‌نامه‌ی چشم‌های شوهرش، توجه به خوبی و زیبایی تعریف نشده باشد...
ادامه مطلب ...

از همان ابتدای رابطه حواستان به بدبینی‌ها باشد
سلامانه: یکی از افت‌های بزرگ زندگی زناشویی و شکایت‌های مطرح شده در جلسات زوج‌درمانی ؛ بدبینی است. این که زن یا شوهر به یکدیگر اعتماد نداشته باشند و دایما رفتار و گفتار طرف مقابل را زیر ذره بین بگذارند؛ به تدریج صمیمیت رابطه از بین خواهد رفت و زمینه را برای اختلافات پدید خواهد آورد.
ادامه مطلب ...

۱۰ مهارتی که قبل از ازدواج باید یاد بگیرید
سلامانه: یک روانشناس بالینی و مشاور خانواده تاکید کرد که هر فردی هنگام ازدواج باید مهارت های ده گانه را آموزش دیده باشد.
ادامه مطلب ...

با ترس کودک از دندانپزشکی چه کنیم؟
ترس کودک از دندانپزشکی یکی از مشکلات والدین است که نمی دانند چه کنند، با خواندن این مقاله متوجه می شوید که با ترس کودک تان از دندانپزشکی چگونه مواجه شوید.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.