توصیه‌های کلیدی برای تربیت دوقلوها
سلامانه: همیشه با دیدن دوقلوهایی که در خیابان یا مهمانی‌ها می‌بینیم، ذوق‌زده می‌شویم. ما همیشه در برخورد با دوقلوها لباس‌های یکسان آنها را می‌بینیم و بلافاصله دنبال شباهت‌های آنها می‌گردیم. اما پشت پرده برخورد با دوقلوها را نمی‌دانیم.
ادامه مطلب ...

6 راز والدین هلندی برای پرورش شادترین کودکان
سلامانه: هلند کشوری واقع در شمال غربی اروپا است که به داشتن شادترین کودکان و نوجوانان جهان شهرت دارد و می‌تواند مناسب‌ترین الگو برای پرورش بهترین کودکان دنیا باشد.
ادامه مطلب ...

قبل از تولد فرزند بخوانید!
سلامانه:زوج هایی که در آستانه به دنیا آمدن اولین فرزندشان هستند باید چه آمادگی‌هایی را در خودشان ایجاد کنند؟
ادامه مطلب ...

راه‌های تخلیه انرژی کودکان
سلامانه: تخلیه انرژی کودکان از نیازهای ضروری آنان است و عدم تامین این نیاز می تواند منجر به رفتارهایی چون پرخاشگری شود، و ضروری است برای فراهم کردن زمینه های رشد طبیعی آنان راه های تخلیه انرژی آنان را بیاموزیم.
ادامه مطلب ...

برای ازدواج دو مورد را جدی بگیرید
سلامانه: آمارها نشان می‌دهند، افرادی که پیش از ازدواج در کلاس‌های مهارت‌آموزی و جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده‌اند حدود ۳۰ درصد از خطر جدایی و طلاق در امان بوده و زندگی آن‌ها شادتر است.
ادامه مطلب ...

انتظاراتی که ادامه زندگی زناشویی‌ را تهدید می‌کند
سلامانه: هر آدمی قبل از اینکه ازدواج کند، رویاهایی را از زندگی مشترک در سرش پرورانده است. رویاهایی که این انتظار را در او به وجود می‌آورند که به محض شروع زندگی جدید، جان بگیرند و به واقعیت درآیند. با شروع زندگی جدید و تاهل کم‌کم فرد به نظرش می‌آید که رویاهایش منطقی هستند و اگر به آنها نرسد، ناکام می‌شود. انتظارات غیرواقعی می‌توانند به‌واسطه تربیت خانوادگی، تأثیرپذیری از دوستان و آشنایان، قصه‌هایی که خوانده و شنیده‌ایم یا حتی سبک فیلم‌ها و مجلات رایج در ذهن افراد شکل بگیرند.
ادامه مطلب ...

حد و مرز انتقاد از همسر چیست؟
سلامانه: این یادداشت قصد دارد به این سؤال پاسخ دهد که: «حد و مرز انتقاد از همسر چیست؟»
ادامه مطلب ...

سندروم شوهر بازنشسته!
سلامانه: این اختلال دامن‌گیر زنان میانسالی می‌شود که همسران‌شان در حال بازنشستگی هستند.
ادامه مطلب ...

رضایتمندی از زندگی زنان خانه‌دار بیشتر است یا شاغل؟!
سلامانه: تقسیم وظایف منزل یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در رضایت از زندگی زناشویی در خانواده‌های زنان شاغل است و مجتبی کمری زاده با تاکید این مساله اظهار داشت: زنانی که از کار و زندگی زناشویی خود رضایت دارند دارای همسرانی هستند که در بحث تقسیم کار و وظایف به شدت به آن ها کمک می کنند.
ادامه مطلب ...

5 اشتباهی که هر پدر و مادری در تربیت فرزندشان انجام می دهند
در برخورد با بچه‌هایی که رفتارهایی بسیار چالش‌ برانگیز دارند، اغلب والدین معتقدند که فرصت دادن دیگر جواب نمی‌دهد. در برخی موارد این حرف درست است، با این حال مشکل این‌جاست چه‌ زمانی باید فرصت داد. برای اکثر ما موارد زیر جزو رایج‌ترین اشتباهاتی است که والدین هنگام فرصت دادن مرتکب می‌شوند.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.