قرنطینه خانگی و عوارض کم‌تحرکی کودکان
دستورالعمل­‌های جهانی مربوط به رفتار حرکتی توصیه می­‌کنند که کودکان پیش‌­دبستانی (3 تا 4 ساله) هر روز حداقل 180 دقیقه فعالیت فیزیکی داشته باشند.
ادامه مطلب ...

کافئین ایمنی بدن را افزایش می دهد
این روزها همه در پی راهی هستند تا مقاومت بدن خود را در برابر آسیب های احتمالی افزایش بدهند، این در حالیست که یکی از منابع اصلی و در دسترس برای این کار کافئین است. کافئین دارای آنتی اکسیدان است و با عوامل مخرب بدن مثل رادیکال های آزاد مبارزه می کند و در نهایت ایمنی بدن را در برابر آسیب های پیش رو افزایش می دهد.
ادامه مطلب ...

6 ورزش حال خوب کن برای مقابله با استرس
فارس/ امکان نداره استرس و تنش، تا حالا گریبان گیر کسی نشده باشه. امان از وقتی که استرس و اضطراب، شدید بشه؛ اون وقت بی قراری، تپش قلب و فشار جسمی و روحی حالمون رو دگرگون می کنه.
ادامه مطلب ...

اقدامات پارک فناوری تربیت مدرس برای مقابله با کرونا
شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با شیوع کرونا، فعالیت‌هایی از قبیل تولید کیت سریع سرولوژیک برای تشخیص بیشتر آنتی‌بادی کرونا، طرح تولید واکسن کرونا و طرح‌های دیگر را در دستور کار خود داشته‌اند.
ادامه مطلب ...

فواید قصه گویی برای کودکان چیست؟
تعریف کردن اصل یک داستان و افسانه برای کودک از کارتون ساخته شده براساس آن داستان، موثرتر و آموزنده تراست.زمانی که داستان از طریق کارتون یا فیلم توصیف می شود، فرصت به کار افتادن تخیل وتجسم کودک، کاهش می یابد.زیرا ...
ادامه مطلب ...

راهی برای رهایی از درد گردن
اتخاذ شیوه و وضعیت مناسب بدن هنگام مطالعه، نقش بسیار زیادی در پیشگیری از توسعه دردهای اسکلتی عضلانی در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان دارد. محققان کشور، وضعیت‌های مناسب و نامناسب را دراین خصوص تشریح کرده‌اند.
ادامه مطلب ...

پیشگیری از بیماری‌های قلبی و دیابت با رعایت بهداشت دهان از کودکی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارتقای سطح درمان تمامی موارد مربوط به دهان و دندان را مهر تاییدی بر پیشرفت‌های قابل توجه این حوزه در کشور دانست و گفت: پیشرفت‌های خیره کننده دندانپزشکی در کشور غیرقابل انکار است و هیچ درمانی در دنیا وجود ندارد که تکنولوژی و دانش اساتید و متخصصان داخل کشور از آن بی بهره یا حتی یک گام عقب‌تر باشد.
ادامه مطلب ...

تاثیر شادی و نشاط بر تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟
رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه شهید بهشتی درباره ارتباط شادی و نشاط با تقویت سیستم ایمنی بدن توضیح داد.
ادامه مطلب ...

قهوه سبز؛ راهکاری برای لاغری
چاقی، یکی از مهم ترین معضلات امروز بشر است که وضعیتی جهان شمول پیدا کرده و بسیاری را در تکاپوی یافتن راه حل هایی برای رفع آن انداخته است. محققان کشور در همین رابطه، تحقیقی را انجام داده اند که در آن بر تأثیر مناسب قهوه سبز در کنار تمرینات ورزشی ترکیبی تاکید شده است.
ادامه مطلب ...

فعالیت های بدنی در خانه با اقدامات پیشگیرانه بهداشتی
محققان پژوهشگاه تربیت بدنی ضرورت فعالیت جسمانی منظم با در نظر گرفتن اقدامات پیشگیرانه بهداشتی را از مهم‌ترین عوامل مقابله با ویروس کرونا دانستند.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.