آیا ویروس کرونا باعث افسردگی می‌شود
بیشتر افرادی که از افسردگی رنج می‌برند به سختی می‌توانند دید مثبتی به زندگی داشته باشند، به همین دلیل گذشت زمان، تمرکز روی افکار منفی و پرورش آنها باعث عود مجدد افسردگی در آنها می‌شوند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در لحظه زندگی کنید تا از افکار مزاحم رهایی یابید. همچنین می‌توانید از شیوه‌های ذهن آگاهی برای رهایی از افکار منفی و تقویت افکار مثبت استفاده کنید.
ادامه مطلب ...

دمنوش هایی برای رفع کسالت بهاری را امتحان کنید
با شروع فصل بهار به تدریج طول روز ها بلند و هوا رو به گرمی می رود. ابوعلی سینا بهار را به بیداری خون در بدن نسبت می دهد. بسیاری از افراد عقیده دارند که با شروع فصل بهار بی حالی و خستگی به انسان دست می دهد. دمنوش های گیاهی به ویژه گل های بهاری جایگزین مناسبی برای دارو های شیمیایی هستند...
ادامه مطلب ...

انواع بی اختیاری ادراری و راه های تشخیص
چند نوع بی اختیاری ادراری داریم که بسته به نوع شرایط جسمانی فرد علامت بیماری فرق می‌کند.
ادامه مطلب ...

عوارض بیشتر اعتیاد بر زنان نسبت به مردان
مسائل اجتماعی، مسائل روانی، آگاهی کم، باور اشتباه نسبت به مصرف مواد مخدر، استفاده بیش از حد از مسکن ها و عدم آگاهی نسبت به عوارض آن و تغییرات فرهنگی از عوامل موثر در گرایش زنان به مصرف مواد مخدر است.
ادامه مطلب ...

آپارتمان‌نشین‌ها بخوانند؛ چرا برای کودکان بازی در فضای باز مهم است؟
سلامانه: کودکان قرن بیست و یکم در تکنولوژی غوطه ور هستند و اغلب در فضای بیرون بازی نمی کنند. برای والدین ، آسان است که آنها را در خانه نگه دارند. با این وجود ، مزایای بی شماری برای بازی کردن در خارج از خانه وجود دارد که همه والدین باید در خاطر داشته باشند.
ادامه مطلب ...

راه‌های تخلیه انرژی کودکان
سلامانه: تخلیه انرژی کودکان از نیازهای ضروری آنان است و عدم تامین این نیاز می تواند منجر به رفتارهایی چون پرخاشگری شود، و ضروری است برای فراهم کردن زمینه های رشد طبیعی آنان راه های تخلیه انرژی آنان را بیاموزیم.
ادامه مطلب ...

شوهرهای محترم، به ضروری‌ترین نیاز همسرتان بی‌توجهی نکنید!
سلامانه: اگر شما مردی متاهل باشید، به احتمال زیاد قبول دارید که معمولا از نظر برخی آقایان، صحبت‌های خانم‌ها خسته کننده، تکراری، بی‌فایده یا حتی اعصاب خردکن است. بنابراین یا از موقعیت‌هایی که قرار است به صحبت‌های همسرتان گوش دهید، فرار خواهید کرد یا در زمان هم صحبتی با آن‌ها، دوست دارید سریع یک راه‌حل به آن‌ها برای حل مشکل‌شان ارائه بدهید و خلاص! در این میان، شما به یکی از ضروری‌ترین نیازهای همسرتان پاسخ نداده‌اید.
ادامه مطلب ...

هیچ فردی از این آسیب در امان نیست
سلامانه: اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات دنیای معاصر است. اعتیاد به مواد چنان ابعاد وسیع آسیبی را شامل می‌شود که وقتی ورود پیدا کند، این سیل مخرب بی‌رحمانه بسیاری از چیزها را با خود می‌برد و موج تخریب‌کنندگی آن بر بسیاری از زمینه‌ها اثر گذار است. از جمله متلاشی شدن شخصیت فردی، فروپاشی و نابودی نهاد خانواده، کاهش بازدهی شغلی، اشغال تخت‌های بیمارستانی، کاهش نرخ بهداشت عمومی و افزایش انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، بزهکاری، بیکاری و... که تمامی موارد گفته شده وابستگی تام به میزان اعتیاد و معتاد در جامعه دارد.
ادامه مطلب ...

چگونه در زندگی احساس شادی بیشتری کنیم؟
سلامانه: یک روانپزشک گفت: افراد برای اینکه در زندگی بیشتر شادمانی را احساس کنند، باید در وجود خود برخی خصوصیات را پرورش دهند.
ادامه مطلب ...

عواملی که منجر به تضعیف ارتباط جنسی می‌شوند
سلامانه: ارتباط جنسی یکی از وجوه متمایزکنندهٔ رابطه زناشویی از سایر روابط است. اما در بسیاری از مواقع، با افزایش عمر رابطه زناشویی و به دلایل متعدد، تمایل و زمان اختصاص داده شده به آن توسط طرفین کاهش یافته و این جنبه از رابطه، به حاشیه رانده شده یا به کلی حذف می‌شود.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.