عوارض بیشتر اعتیاد بر زنان نسبت به مردان
مسائل اجتماعی، مسائل روانی، آگاهی کم، باور اشتباه نسبت به مصرف مواد مخدر، استفاده بیش از حد از مسکن ها و عدم آگاهی نسبت به عوارض آن و تغییرات فرهنگی از عوامل موثر در گرایش زنان به مصرف مواد مخدر است.
ادامه مطلب ...

آپارتمان‌نشین‌ها بخوانند؛ چرا برای کودکان بازی در فضای باز مهم است؟
سلامانه: کودکان قرن بیست و یکم در تکنولوژی غوطه ور هستند و اغلب در فضای بیرون بازی نمی کنند. برای والدین ، آسان است که آنها را در خانه نگه دارند. با این وجود ، مزایای بی شماری برای بازی کردن در خارج از خانه وجود دارد که همه والدین باید در خاطر داشته باشند.
ادامه مطلب ...

رهایی از مهرطلبی!
سلامانه: مبتلایان به این اختلال هر کاری که انجام می‌‏دهند برای کسب محبت و پذیرفته شدن از سوی دیگران است. برای این‌که بدانیم مهرطلبی دقیقا چیست، این جمله کوتاه کمک بسیاری به ما خواهد کرد: «مهر طلبی، بیماری راضی کردن دیگران است.» مهرطلبی یکی از تیپ‌های شخصیتی است که طبق آن، افراد وابستگی شدیدی به دیگران و عوامل بیرونی پیدا می‌کنند. آن‌ها هر کاری که انجام می‌‏دهند، در نهایت برای کسب تایید، مهر و پذیرش از سوی دیگران است.
ادامه مطلب ...

هیچ فردی از این آسیب در امان نیست
سلامانه: اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات دنیای معاصر است. اعتیاد به مواد چنان ابعاد وسیع آسیبی را شامل می‌شود که وقتی ورود پیدا کند، این سیل مخرب بی‌رحمانه بسیاری از چیزها را با خود می‌برد و موج تخریب‌کنندگی آن بر بسیاری از زمینه‌ها اثر گذار است. از جمله متلاشی شدن شخصیت فردی، فروپاشی و نابودی نهاد خانواده، کاهش بازدهی شغلی، اشغال تخت‌های بیمارستانی، کاهش نرخ بهداشت عمومی و افزایش انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، بزهکاری، بیکاری و... که تمامی موارد گفته شده وابستگی تام به میزان اعتیاد و معتاد در جامعه دارد.
ادامه مطلب ...

خانم‌ها؛ 14 دلیل خیانت مردان را بدانید
سلامانه: آیا خیانت در ازدواج برای مردها عادی‌تر از زن‌هاست؟ آیا خیانت در مردان رایج‌تر از زنان است؟ آیا بعضی مردها واقعا تک‌همسری را شوخی می‌دانند؟
ادامه مطلب ...

چرا ایتالیایی ها بیش از بقیه ملیت ها از کرونا می میرند؟
گروه بین‌الملل: متخصص ژنتیک روسیه به دلایل افزایش شمار درگذشتگان کرونا در ایتالیا پرداخت و گفت استفاده بیش از حد از آنتی‌بیوتیک‌ها به سیستم ایمنی بدن آسیب وارد می‌کند.
ادامه مطلب ...

فرار دختران از خانه، دلایل و راه های پیشگیری
فرار دختران و پسران از خانه پدری شان یکی از مشکلات نوجوانان است که بیشتر پدر و مادرها نگران ان هستند. در این مقاله به علت فرار دختران از خانه و راه های پیشگیری از ان پرداخته ایم.
ادامه مطلب ...

آیا اعتیادآور بودن دارو‌های اعصاب و روان پایه علمی دارد؟
یک روانشناس گفت: زمانی انسان، معتاد تلقی می‌شود که بدنش به ماده افیونی مانند سیگار، هروئین، الکل و تریاک و داروی غیرضروری احتیاج داشته باشد.
ادامه مطلب ...

شخصیت‌ شناسی بر اساس نوع گروه خونی
شاید برایتان جالب باشد که بدانید گروه خونی شما برروی شخصیت شما نیز اثر گذار است
ادامه مطلب ...

سم شیرینی که سلامتی بدن را نابود می‌کند
مصرف بیش از حد شکر باعث به وجود آمدن اعتیاد به این ماده شیرین می‌شود و سلامت بدنتان رابه خطر می‌اندازد.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.