سودمندترین و مضرترین خوردنی‌ها برای کلیه‌ها
بیماری های مرتبط با کلیه از شایع ترین بیماری ها در سراسر جهان شناخته می شوند؛ تا جایی که بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، از هر ده نفر حداقل یک نفر در معرض ابتلا به بیماری های کلیوی قرار دارد. هم چنین تا وقتی که این بیماری به مراحل پیشرفته ی خود نرسد، معمولاً علائم روشنی به وجود نمی آورد و اشخاص وقتی از ابتلا به آن خبردار می شوند که بیماری حاد و خطرناک شده است.
ادامه مطلب ...

چرا دهانم مزه تلخی می دهد؟
روزیاتو/ مزه یک حس پیچیده است که عوامل زیادی می تواند روی آن تأثیر بگذارد. تلخی مداوم دهان می تواند از وجود مشکلی پنهان حکایت داشته باشد. در ادامه به علت تلخی دهان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب ...

خدمات دندان پزشکی غیرضروری را به تعویق بیندازید
یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان گفت: در دوران شیوع کرونا برای حفظ سلامتی مردم و کادر دندان پزشکی بهتر است که اعمال دندان پزشکی غیرضروری به تعویق بیافتد.
ادامه مطلب ...

کرونا ریسک مقاومت آنتی بیوتیکی را افزایش می دهد
به گفته محققان، بیماری کووید ۱۹ عفونتی است که فرد را در معرض ریسک بالاتر عفونت باکتریایی ثانویه قرار می دهد.
ادامه مطلب ...

آشنایی با قرص گیاهی پایین‌آورنده فشارخون
کارگر آنلاین: قرص گیاهی آلیوم اس کاملا گیاهی است از ۴۰۰ میلی گرم پودر سیربا نام علمی Allium sativum استاندارد شده (معادل ۱۱۰۰ میکروگرم آلیسین) تهیه می‌شود و برای کاهش فشار خون و تنظیم آن توسط پزشکان تجویز می‌گردد.
ادامه مطلب ...

عفونت بخیه‌های زایمان طبیعی چه نشانه‌هایی دارد؟
ترشح واژن بعد از زایمان طبیعی است . در ابتدا ترشحات قرمز رنگ است و به تدریج به رنگ صورتی و سفید مایل به زرد شده و درنهایت متوقف می‌شود. اگر مقدار این ترشحات به تدریج کم نشد، رنگ آن تیره شد ( مایل به سبز و زرد پررنگ) و یا بوی بدی داشت باید به پزشک مراجعه کنید.
ادامه مطلب ...

آیا لیزر موی زائد باعث نازایی می‌شود؟
تاثیر لیزر موی زائد بر ناباروری از مباحث چالش بر انگیز است. میزان نفوذ اشعه لیزر به پوست کم است و به اندام‌های تولید مثل نمی‌رسد. اما انجام لیزر مو در بارداری توصیه نمی‌شود.
ادامه مطلب ...

گیاهی که بیماری‌های عفونی را درمان می‌کند
گیاه پونه یکی از گیاهان سبزی است که علاوه بر مصرف خوراکی، خواص دارویی و درمانی بسیار مناسبی را برای بدن انسان به همراه دارد.
ادامه مطلب ...

حس بویایی بیماران کرونایی چگونه باز می گردد؟
در بحبوحه پیک اپیدمی کرونا بود که برخی از متخصصان گوش و حلق و بینی شروع به انتشار ویدئوهایی از اظهارات بیماران شان کردند.
ادامه مطلب ...

۵ روش درمان آبسه دندان با نشاسته و توصیه هایی برای پیشگیری
یکی از روش‌های خانگی درمان آبسه دندان، استفاده از نشاسته است. برای این منظور می‌توان از نشاسته به تنهایی و یا به همراه آبلیمو، سرکه سیب، سیر و عسل استفاده کرد.
ادامه مطلب ...

12345678910...


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.