راهنماي رفتار با پزشكان

چکیده : اگر ما را در حال استراحت، خوردن چایی یا قهوه و ... دیدید حتما سوالی در مورد بیماریتان بکنید، ما در این دنیا فقط از پزشکی لذت می بریم و وقت استراحت ما برای جواب دادن به سوالهای شماست...

تعداد بازدید: 2473
1- اگر ما را در حال استراحت، خوردن چایی یا قهوه و ... دیدید حتما سوالی در مورد بیماریتان بکنید، ما در این دنیا فقط از پزشکی لذت می بریم و وقت استراحت ما برای جواب دادن به سوالهای شماست.

2- اگر با خوردن خودسرانه داروهای موجود در منزل خوب نشدید فورا به ما تلفن کنید ما استعداد زیادی در تشخیص بیماریها از راه دور داریم.

3- اگر در پله ها، آسانسور، پارکینگ و ... با ما روبرو شدید ب...لافاصله هر جایی از بدنتان را که می خواهید به ما نشان داده و در مورد درد آن توضیح دهید، ما هر لحظه به فکر شماییم و اصولا برای روبرو شدن با بیماران سوار آسانسور می شویم.

4- ما را در مورد خبرهای بی اساس پزشکی که در روزنامه ها و مجلات می خوانید سوال پیچ کنید زیرا خبرنگاران همیشه در علم پزشکی خبره تر از پزشکان بوده و به روز هستند و هر چیزی که می نویسند درست است. بدین ترتیب میتوانید بیسوادی ما را به رخمان بکشید.

5- پزشکان انسانهایی بدون عصب هستند حتی انسان نبوده بلکه روبات هستند: خسته نمی شوند نمی خوابند تعطیلی ندارند عصبانی نمی شوند پس می توانید ساعتها از ما سوال بپرسید. حتی لازم نیست به جواب سوالهایتان گوش کنید. در حالیکه به سوال قبلی شما جواب می دهیم سوال دیگری بپرسید ما اصلا ناراحت نمی شویم. لزومی ندارد به توصیه های ما (جوابهای سوالهایتان) عمل کنید البته در صورتیکه بهبود نیافتید میتوانید در مورد ما هر چه خواستید (پشت سر یا روبرو) بگویید و بازخواست نمایید.

6- به این راحتی ها از ما تشکر نکنید به هر حال ما برده شما هستیم.

7- با توجه به اینکه ما سوگند بقراط یاد کرده ایم حتی اگر ما را عصبانی کنید ما برده وار مجبوریم در خدمت شما باشیم پس میتوانید به ما توهین کنید، کتک کاری کنید، پشت سر ما هر چه بخواهید بگویید و بعد هم شکایت کنید. آخر سر هم هر موقع مشکل پزشکی داشتید انگار نه انگار که این مسایل پیش آمده میتوانید به ما مراجعه کنید، به هر حال ما قسم خورده ایم.

8- بدون مشورت با پزشک می توانید از هر دارویی استفاده کنید در صورت بدتر شدن اوضاع، ما می توانیم در هرصورت شما را خوب کنیم.

9- شما آزادید به خاطر تلخ بودن دارو یا درد آمپول از دست ما عصبانی شوید به هر حال ما شما را مریض کرده ایم و دوستان داروساز را مجبور کرده ایم داروها را تلخ بسازند.

10- در مورد سرطانزا بودن داروی تجویز شده حتما سوال کنید زیرا ما عمدا در پی ابتلا شما به سرطان هستیم. بعد از اینکه ما را در مورد حامله بودن خود مطلع کردید در مورد تاثیر دارو بر روی جنین سوال کنید چون ما می خواهیم شما بچه ناقص الخلقه به دنیا بیاورید.

11- پزشکان تمامی مطالب علم پزشکی را میدانند. سوال مربوط به یک بیماری پوستی را می توانید از یک جراح مغز بپرسید فقط کافیست با وی روبرو شوید. «رشته تخصصی» شایعه ای بیش نیست.
 
12- میتوانید به منزل پزشکان تلفن کرده و در صورتیکه نبودند سوالهایتان از همسر ایشان بپرسید بالاخره هر چه باشد همسر پزشک است جواب سوالهایتان را حتما می داند.

13- شما می توانید مستقیما به داروخانه مراجعه کرده و داروی لازم را دریافت کنید اصولا پزشکی علمی غیرضروری است. در مورد داروی تجویز شده از طرف ما حتما نظر دوست، همسایه و عمه خود را بپرسید و تنها در صورت تایید آنها استفاده کنید.


کلید واژگان : پزشك، داروخانه
منبع : دکتر نریمان


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.