از سیر تا پیاز نگهداری سیر و پیاز

چکیده : پیاز و سیر از سبزیجات پر خاصیت برای سلامتی محسوب می شوند و برای نگهداری صحیح آنها و جلوگیری از نرم شدن، گندیدن و جوانه زدن باید به نکاتی توجه کرد.چرا که جوانه زدن آنها ممکن است برای سلامتی مضر باشد پس همیشه چند نکته را در نگهداری سیر و پیاز به خاطر بسپارید...

تعداد بازدید: 21
جام جم/ پیاز و سیر از سبزیجات پر خاصیت برای سلامتی محسوب می شوند و برای نگهداری صحیح آنها و جلوگیری از نرم شدن، گندیدن و جوانه زدن باید به نکاتی توجه کرد.چرا که جوانه زدن آنها ممکن است برای سلامتی مضر باشد پس همیشه چند نکته را در نگهداری سیر و پیاز به خاطر بسپارید.

دما: برای نگهداری سیر و پیاز از دماهای 4 تا 10 درجه سانتی گراد استفاده کنید. دماهای بالا مثل نگهداری در نقاط خیلی گرم آشپزخانه و به خصوص نزدیک اجاق گاز، یکی از دلایل اصلی جوانه زدن پیاز است.

در داخل یخچال نیز پیاز نرم شده و مزه آن تغییر می کند. اتاق ها یا پارکینگ های خنک، زیرزمین، کمد یا کابینت های نزدیک به کف در آشپزخانه، محل مناسبی برای نگهداری پیاز هستند. نوسانات دما جوانه زدن یا خراب شدن پیاز را تسریع می کند.

رطوبت هوا: پیاز و سیر خیلی راحت و سریع رطوبت را جذب می کند و این امر منجر به پوسیدگی می شود. اگر سطح رطوبت در فضای خانه یا آشپزخانه بالاست، نمی توانید پیاز را برای مدت طولانی نگه دارید.


کلید واژگان : سیر، پیاز
منبع : https://hamgardi.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.