مقابله با شیوع بیماری کرونا یک وظیفه عمومی است

چکیده : ایسنا/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مقابله با شیوع بیماری کرونا یک وظیفه عمومی است که تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید در این راستا دستورات ابلاغ شده را اجرایی کنند.

تعداد بازدید: 39
بهروز اکرمی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی اظهار کرد: سرانه مطالعه در استان مرکزی پایین است که علت این مسئله باید از سوی نهادهای مربوطه شناسایی و مشخص و چاره مناسب برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

وی در خصوص مبارزه با بیماری کرونا افزود: اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری کرونا با یکبار گفتن نتیجه‌ای ندارد و این موضوع نیازمند یک اقدام و پیگیری مستمر دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: مقابله با این بیماری یک وظیفه عمومی است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید در این راستا دستورات ابلاغ شده را اجرایی کنند.

اکرمی بیان کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری کرونا باید به رفتار عمومی تبدیل شود چراکه در غیر اینصورت نتیجه مطلوبی به دست نخواهد آمد.

وی اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی باید تا ۱۵ فروردین ماه به صورت جدی در دستور کار باشد همچنین تجهیز اماکن پر جمعیت از جمله پادگان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و... به مایع دستشویی و ماسک نیز باید مورد توجه دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: تا امروز هیچ موردی از بیماری کرونا در استان مرکزی مشاهده نشده و در صورت مشاهده مورد مشکوک، بخش ایزوله بیمارستان ولیعصر اراک با ظرفیت ۴۰ نفر آماده سازی شده است.

سیدمحمد جمالیان بیان کرد: پس از شناسایی فرد مشکوک، امکان تشخیص این بیماری در استان وجود دارد و تا ۲۴ ساعت جواب قطعی آزمایشات مشخص خواهد شد.

وی اضافه کرد: میزان فوت بیماری کرونا ۲ تا ۴ درصد و کمتر از آنفلوآنزاست اما با انتشار اخبار کذب و غلط یک موج نگرانی در کشور و استان ایجاد و سبب مراجعه افراد زیادی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در استان برای انجام آزمایشات شد.


کلید واژگان : کروناویروس
منبع : https://www.isna.ir


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.