استارت مدارس عاری از پوسیدگی زده شده است

چکیده : معاون بهداشت وزارت بهداشت، از انعقاد تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش برای بررسی وضعیت سلامت و چاقی دانش آموزان خبر داد.

تعداد بازدید: 54
به گزارش بهداشت نیوز: علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی مربوط به دانش آموزان پایه ششم در سطح کشور، گفت: این طرح اکنون در حال اجرا بوده و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی با بیان اینکه امیدواریم در چند دانشگاه علوم پزشکی تا پایان اسفند سال جاری جشن عاری از پوسیدگی را برگزار کنیم، افزود: طرح مدارس عاری از پوسیدگی در پایه ششم به مدت سه سال انجام می‌شود و به نوعی به عنوان گلوگاه در بهترین سن از پوسیدگی‌های دندانی در سن‌های بالاتر جلوگیری می‌کند.
رئیسی با تاکید بر اینکه طبق بررسی‌های انجام شده اگر در سن مذکور نکات بهداشتی رعایت شود دندان‌ها در سال‌های آینده نیز برای دانش آموزان باقی خواهد ماند، تصریح کرد: با تدابیر وزارت بهداشت پایه ششمی‌ها به مقطع متوسطه اول می‌رسند و بعد از سه سال کل مقطع اول عاری از پوسیدگی می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که هزینه اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی برای دانش آموزان چه میزان است، گفت: اجرای این طرح در روستا‌ها و مناطق محروم رایگان بوده و در شهر‌ها هزینه با تعرفه دولتی و بسیار اندک خواهد بود.

تغذیه و فعالیت بدنی دانش آموزان رصد می‌شود
معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین از برنامه مشترک وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش خبر داد و افزود: برنامه ایران اکو در حوزه تغذیه، فعالیت بدنی و همچنین بیماری‌های غیرواگیر از سوی وزارت بهداشت به زودی در مدارس اجرایی خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: تفاهم نامه‌ای نیز با وزارت آموزش در سال آینده منعقد خواهد شد تا بحث چاقی دانش آموزان بررسی و راه‌های کاهش وزن پیگیری شود.


کلید واژگان : چاقی، کودک
منبع : https://behdasht.news


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.