راز کاخ های مرموز مسکو کشف شد!

چکیده : وقتی اسم روسیه و یا مسکو می آید، در اکثر اوقات به یاد ساختمانی با گنبدهای کوچک و بزرگ رنگی رنگ می افتیم. این ساختمان که یکی از معروف ترین نمادهای روسیه است، در واقع کلیسایی است که در جنوب میدان سرخ قرار گرفته و موجی رنگارنگ از هنر و معماری روس ها در ساخت و ساز ساختمان های مختلف آن به کار رفته است...

تعداد بازدید: 50
مسکو شهری زیبا اما مرموز است که با این که از ساخت و شکل گیری آن در مقایسه با شهرهای تاریخی جهان، زمان زیادی نگذشته است اما با این حال، در همین مدت گذشته، تاریخ پر رمز و رازی داشته که بیشتر این رازهای شگفت انگیز را می توان در کاخ های این شهر پیدا کرد. از آن جایی که مدت زمان زیادی از کشف راز کاخ های مرموز در شهر مسکو نگذشته است، امروز در این مقاله می خواهیم تا آن ها را برای مسافرانی که می خواهند با تور روسیه به این شهر سفر کنند، فاش کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

کاخ سنت باسیل یا کلیسای سنت باسیل؟
وقتی اسم روسیه و یا مسکو می آید، در اکثر اوقات به یاد ساختمانی با گنبدهای کوچک و بزرگ رنگی رنگ می افتیم. این ساختمان که یکی از معروف ترین نمادهای روسیه است، در واقع کلیسایی است که در جنوب میدان سرخ قرار گرفته و موجی رنگارنگ از هنر و معماری روس ها در ساخت و ساز ساختمان های مختلف آن به کار رفته است. خیلی ها به اشتباه فکر می کنند که این کلیسا، در واقع کاخی مرموز با سالن های متعدد کشف نشده است که به سری ترین مراکز روسیه، راه های مخفی دارد!
اگر مسافر تور مسکو هستید باید بدانید تنها واقعیت هایی که درباره کلیسای سنت باسیل مسکو وجود دارد این است که در سال 1552، ایوان مخوف برای یادبود تصرف قلعه Tatar در کازان دستور داد تا این کلیسا را به عنوان نمادی از پیروزی بسازند. حقیقت مرموزی که درباره این کلیسا که اکثرا فکر می کنند که کاخ است وجود دارد این است که ایوان مخوف چنان از شکل زیبای این کاخ در حیرت ماند که دستور داد تا معمارانی که این کاخ را ساختند را کور کنند!
یکی از نکات جالب انگیز این کلیسا این است که شبیه آن در دنیا وجود ندارد و از هر لحاظی در دنیا، تک است. به هر حال، این مجموعه زیبا از 9 کلیسای مجزا تشکیل شده که هر یک از آن ها دارای گنبدی با رنگ و طرح منحصر به فرد و متفاوت است و با طرح های خود، داستانی جداگانه را روایت می کنند.

کاخ کرملین، عمارتی برای مهم ترین شخصیت های سیاسی روسیه
مهم ترین کاخ در سراسر مسکو و کشور روسیه، کاخ کرملین است که برای 6 قرن متوالی است که از آن به عنوان یکی از مهم ترین اماکن برای پذیرایی از بزرگ ترین شخصیت های جهان استفاده می شود. این کاخ تاریخی، به باغ معروف و زیبای آلکساندرا اشراف دارد و شامل تعداد بسیار زیادی کلیسا و کاخ است.
 در مجموع این کاخ زیبا اما مرموز دارای 4 قصر، 4 کلیسا و دیوار کرملین که از همراهی برج‌ های کرملین بهره می برد، می باشد. در حال حاضر از کاخ کرملین مسکو به عنوان محلی برای اسکان بالاترین مقام سیاسی روسیه استفاده می شود.
و اما می رسیم به یکی از رازهای مخوف این قصر که در آن برای سالیان سال در تالار آرموری، خطرناک ترین و مرگبارترین سلاح های جهان نگهداری می شده است. البته کرملین در حال حاضر هم، محل نگهداری یکی از قدیمی ترین موزه ها در کشور روسیه است و کلکسیون اسلحه، جواهرات و اشیاء نفیس و قیمتی خاندان قدیم سلطنتی روسیه در آن قرار گرفته شده است. به نظر می رسد که کاخ کرملین، حاوی رازهای بسیاری از احوالات سیاسی روسیه است زیرا، حتی در گذشته هم تمام تزارهای روسیه در آن تاج گذاری می کرده اند.
جالب اینجاست که هم کاخ کرملین و هم کلیسای سنت باسیل در میدان سرخ مسکو قرار گرفته اند. اگر دوست دارید تا در سفر به مسکو در جوار این ساختمان های دیدنی و دیگر جاذبه های میدان سرخ اقامت کنید، باید بدانید که در اطراف این میدان معروف، هتل ها و اقامتگاه های مختلفی وجود دارد که هم از لحاظ مکانی و هم از لحاظ دسترسی، برای رزرو هتل در مسکو به شما پیشنهاد می کنیم.

کاخ های مرموز و ناتمام تساریتسینو
یکی از دیگر کاخ های معروف و البته مرموز مسکو که در سفر با تور مسکو پیشنهاد می کنیم حتما از آن بازدید کنید، مجموعه کاخ ها و پارک های تساریتسینو است. این مجموعه دیدنی به دستور کاترین کبیر ساخته شد و قرار شد تا در آن اقامتگاهی درخور برای تزارها ساخته شود. برای این کار، یکی از معروف ترین معماران روسی به باژانف مامور ساخت آن شد اما به دستور کاترین کبیر پس از ساختش قسمت های مختلف آن تخریب شد زیرا؛ کاترین کبیر آن را در خور شان خانواده سلطنتی نمی دانست. معمار بعدی که مامور ساخت این کاخ شد، کازانف بود که برای ساخت دوباره بخش های مختلف آن از طلا و معماری ترکیبی نئوگوتیک و رنسانس استفاده کرد.
جالب این است که با وجود حساسیت های بسیاری که کاترین کبیر در ساخت این کاخ به خرج داده بود، هیچ وقت هیچ کس در آن زندگی نکرد زیرا، با مرگ او اتمام ساخت این کاخ برای همیشه ناتمام ماند و راز مشکلات تمام نشدنی و مرموز کاترین کبیر با اطرافیان تزار را در خود نگاه داشت.
در حال حاضر این ملک 405 هکتاری، به عنوان موزه مورد بازدید علاقه مندان تاریخ و فرهنگ روسیه و مسافرین و گردشگران خارجی است که به روسیه سفر می کند. در این کاخ غنی ‌ترین مجموعه‌ های صنایع دستی خلاخلاما که در واقع ظروف چوبی مزین به نقوش طلایی با طرح گل و گیاه است، نگهداری می ‌شود.
در این مطلب 3 مورد از کاخ های معروف مسکو را به شما معرفی نمودیم و رمز و رازهایی از آن ها که تا به امروز کشف شده است را برایتان برملا کردیم. اما مطمئنا هنوز خیلی موارد زیادی هستند که ما از آن ها خبر نداریم. پیشنهاد می کنیم تا برای فصل بهار تور مسکو را از یک شرکت خدمات گردشگری معتبر و خوب خریداری کنید تا ضمن تجربه سفری متفاوت، بتوانید از این اماکن مرموز دیدن کنید. شاید شما توانستید رازهای دیگری از آن ها کشف کنید!


کلید واژگان : مسکو
منبع : ninisite.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.