خوردن موز در صبحانه به لاغر شدن کمک می‌کند؟

چکیده : اگر موز دوست دارید و البته حواستان به کم کردن وزن هم هست، بهتر است در وعده صبحانه موز بخورید. هیتوشی واتاناب یک محقق ژاپنی برنامه رژیم غذایی با نام رژیم موز در صبحانه برای کاهش وزن معرفی کرده است....

تعداد بازدید: 145
اگر موز دوست دارید و البته حواستان به کم کردن وزن هم هست، بهتر است در وعده صبحانه موز بخورید. هیتوشی واتاناب یک محقق ژاپنی برنامه رژیم غذایی با نام رژیم موز در صبحانه برای کاهش وزن معرفی کرده است. به گفته واتاناب، این رژیم غذایی می تواند انرژی بدن را تامین و قندخون را تنظیم کند. بهترین نکته این رژیم غذایی این است که نیازی به برنامه ریزی برای وعده های غذایی و محدودکردن کالری ها نیست. حتی ورزش کردن هم به عنوان یک گزینه انتخابی و حتی در قالب پیاده روی توصیه می شود.تنها محدودیت این رژیم غذایی این است که حتما در وعده صبحانه فقط موز خورده شود و حتی در تعداد آن هم محدودیت وجود ندارد. همچنین باید در طول روز آب نوشیده شود.در این رژیم، فرد باید با شکم خالی موز بخورد و در ادامه روز برای خوردن هر چیز دیگری آزاد است.
این محقق معتقد است موز بعد از مصرف مستقیما به روده بزرگ می رود و در روده کوچک تجزیه نمی شود. در روده بزرگ تخمیر شده و باکتری های موجود در روده به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تبدیل می شوند و این عملکرد باعث جوان سازی مجاری گوارشی شده و سلول های جدید ایجاد می شوند که برای سلامت کل بدن خوب هستند.
البته واتاب توصیه کرده بیماران قلبی و کلیوی حتما باید قبل از رعایت این رژیم با پزشک متخصص مشورت کنند.


کلید واژگان : موز، لاغری
منبع : ninisite.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.