چه آنتی بیوتیکی باعث ناراحتی قلبی می‌شود؟

چکیده : نتیجه جدید ترین پژوهش محققان نشان می دهد بین یکی از متداول ترین گروه آنتی بیوتیک های تجویزی و مشکلات قلبی ارتباط وجود دارد....

تعداد بازدید: 162
نتیجه جدید ترین پژوهش محققان نشان می دهد بین یکی از متداول ترین گروه آنتی بیوتیک های تجویزی و مشکلات قلبی ارتباط وجود دارد.
محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا معتقدند مصرف کنندگان فعلی گروه آنتی بیوتیک های fluoroquinolone نظیر Ciprofloxacin یا Cipro، در مقایسه با بیماران دریافت کننده آنتی بیوتیک amoxicillin با افزایش ۴/۲ برابری ریسک ابتلا به نارسایی آئورت و میترال مواجه هستند؛ در این مشکل خون به قلب جریان برگشتی دارد. این ریسک در مدت ۳۰ روز مصرف بیشترین میزان است.
 مهیار اطمینان سرپرست تیم تحقیق و استادیار دانشگاه، در این باره می گوید: «تجویز این گروه از آنتی بیوتیک ها بسیار راحت است اما در اکثریت موارد واقعا نیاز نیستند. تجویز نامناسب، هم موجب مقاومت آنتی بیوتیکی و هم مشکلات جدی قلبی می شود.»
به گزارش مهر در این مطالعه، محققان داده های بدست آمده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا را بررسی کردند. آنها از بین بیش از 9 میلیون بیمار، ۱۲۵۰۵ مورد مشکل جریان بازگشت خون به دریچه را شناسایی کرده و آنها را با ۱۲۵۰۲۰ فرد در قالب گروه کنترل مقایسه کردند. نتایج نشان داد ریسک نارسایی آئورت و میترال در مصرف کنندگان فعلی fluoroquinolone در طول ۳۰روز مصرف بسیار بالاست.


کلید واژگان : آنتی بیوتیک، قلب
منبع : ninisite.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.