چرا موی نوزادان می‌ریزد؟

چکیده : تغییرات بزرگ هورمونی در بدن کودک بعد از تولد اتفاق می افتد، که می تواند باعث شود همه موهای آنها به طور همزمان وارد مرحله استراحت شوند، یعنی همه موهای کودک می توانند به یکباره بریزند...

تعداد بازدید: 155
آیا ریزش موی نوزادان نگران کننده است؟ متخصصان که چنین نظری ندارند چون معتقدند تغییرات بزرگ هورمونی در بدن کودک بعد از تولد اتفاق می افتد، که می تواند باعث شود همه موهای آنها به طور همزمان وارد مرحله استراحت شوند، یعنی همه موهای کودک می توانند به یکباره بریزند.به اعتقاد آنها مادر و نوزاد هر دو در طی زایمان دچار تغییرات جنجالی هورمونی می شوند که برای تولد موفق ضروری است. شروع زایمان به بدن کودک هشدار می دهد تا شروع به تولید هورمون هایی کند که برای زندگی در خارج از رحم بسیار مهم هستند. بعضی از هورمون ها به پیشرفت شریان ها و رگ های کودک کمک می کنند، و اطمینان حاصل می کنند که اندام ها در هنگام زایمان و و بعد از قطع شدن بند ناف خون کافی دریافت می کنند.بیشتر بخوانید تراشیدن موی نوزاد ممنوع.
بعد از تولد ، همه موهای کودک در مرحله استراحت می ماند تا منابع بیشتری در دسترس قرار بگیرند. موها معمولاً در سن ۸ تا ۱۲ هفتگی شروع به ریختن می کنند و تقریباً در حدود ۳ تا ۷ ماهگی رشد می کنند. با گذشت حدود ۲ سال موهای ضخیم تر ظاهر می شوند.


کلید واژگان : مو، نوزاد
منبع : ninisite.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.