احتمال بارداری در شرایط خاص

چکیده : بسیاری از خانم‌ها درباره بارداری در شرایط خاص اطلاعات چندانی ندارد. منظور از شرایط خاص می‌تواند دوران شیردهی، عادت ماهانه، استفاده از کاندوم و .... باشد. اگر فکر می‌کنید ....

تعداد بازدید: 89
بسیاری از خانم‌ها درباره بارداری در شرایط خاص اطلاعات چندانی ندارد. منظور از شرایط خاص می‌تواند دوران شیردهی، عادت ماهانه، استفاده از کاندوم و .... باشد. اگر فکر می‌کنید در برخی مواقع امکان بارداری وجود ندارد و می‌توان رابطه زناشویی داشت بهتر است بیشتر دقت کنید و بدانید این شرایط چقدر مطمئن است.
 
امکان بارداری در زمان شیردهی
شما می‌توانید در زمانی که به نوزاد شیر می‌دهید، باردار شوید. با وجود آنکه شیر دادن باعث تعویق تخمک‌گذاری می شود اما این مسئله قطعی نیست و تنها برای حدود دو ماه تخمک گذاری را به تعویق می‌اندازد. تخمک‌گذاری ممکن است وقتی مادر در حال شیردهی است و قبل از اینکه عادت ماهانه شود، اتفاق بیفتد. بنابراین در صورت تمایل به جلوگیری از بارداری مجدد، مادر در حال شیردهی باید از ابزار پیشگیری از بارداری استفاده کند.

امکان بارداری بدون عادت ماهانه
شما می‌توانید حتی بدون اینکه عادت ماهانه شده باشید، باردار شوید. این بارداری در شرایط خاص امکان دارد. تخمگ گذاری می‌تواند در صورتی که زن پریود نشده باشد هم اتفاق بیفتد.

امکان بارداری در صورت شستشوی واژن بعد از رابطه زناشویی
شما حتی با شستن واژن بعد از نزدیکی هم می‌توانید باردار شوید. شستن واژن یکی از بی‌اثرترین شیوه‌های پیشگیری از بارداری است. اسپرم‌ها در مدت چند ثانیه به سمت سرویکس و رحم حرکت می‌کنند و شاید بتوانید با شستن سریع واژن جلوی وارد شدن اسپرم‌ها به رحم و بارور کردن تخمک را بگیرید اما حتی اگر بلافاصله بعد از نزدیکی واژن را بشویید، باز هم برای پیشگیری از بارداری دیر است.

امکان بارداری در صورت تخلیه مثانه و حمام کردن بعد از رابطه زناشویی
حتی با وجود ادرار کردن بعد از نزدیکی یا حمام کردن و دوش گرفتن هم امکان بارداری وجود دارد. ادرار کردن، دوش گرفتن و حمام کردن باعث خروج اسپرم نمی‌شود. این نظریه مبنی بر اینکه دوش گرفتن با نوشابه می‌تواند باعث کشته شدن اسپرم‌ها شود، صحت دارد اما انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چون می‌تواند به آهنگ باروری آسیب برساند. لازم به ذکر است که استفاده از شیاف‌ها یا اسپری‌های عطری هم نتیجه بخش نیست و می‌تواند به همان نسبت مضر باشد.
 
امکان بارداری در زمان عادت ماهانه
این امکان وجود دارد که با نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوید. امکان بارداری با انجام نزدیکی در حدود 5 تا 6 روز قبل از تخمک گذاری وجود دارد. این امکان برای زنان وجود دارد که با داشتن نزدیکی در زمان عادت ماهانه و خونریزی باردار شوند. اسپرم می‌تواند بیشتر از 5 روز در بدن زن زنده بماند، بنابراین اگر تخمگ‌گذاری با فاصله 5 تا 6 روز بعد از نزدیکی انجام شود، می‌توانید باردار شوید.

امکان بارداری در صورت عدم ارگاسم خانم
شما می‌توانید بدون ارگاسم باردار شوید. بارداری زمانی اتفاق می‌افتد که اسپرم مرد، تخمک زن را بارور می‌کند. در حالی که مردان برای آزاد کردن اسپرم نیاز به ارگاسم دارند اما در مورد زنان این مسئله صادق نیست. زنانی که در سن فرزند‌آوری هستند، هر ماه یک تخمک آزاد می‌کنند که به چرخه قاعدگی آنها وابسته است و این اتفاق ربطی به مقاربت یا ارگاسم ندارد.

امکان بارداری با وجود رابطه جنسی در زمان «بی‌خطر»
امکان بارداری در هر زمانی در طول چرخه قاعدگی شما وجود دارد زیرا تخمک گذاری می‌تواند هر لحظه اتفاق بیفتد. تا زمانی که چرخه قاعدگی زنان کمابیش و در بیشتر اوقات منظم است، تعادل هورمون‌های مسئول تخمک گذاری می‌تواند تحت تاثیر عوامل گوناگونی مانند سن، استرس و داروها دچار اختلال شود. به همین علت مشخص کردن روزهای تخمک گذاری یا روزهای «بی خطر» می‌تواند کمی مشکل باشد.
 
امکان بارداری در صورت رابطه زناشویی در وضعیت ایستاده
بعضی از مردم فکر می‌کنند که نزدیکی در بعضی از حالت‌های خاص باعث خروج اسپرم از واژن زن می‌شود اما در حقیقت اسپرم‌ها به خوبی در واژن جمع می‌شوند. با انزال مرد، اسپرم‌ها به خوبی درون واژن ذخیره می‌شوند. اسپرم‌ها به طور طبیعی بلافاصله بعد از انزال شروع به حرکت به سمت کانال سرویکس می‌کنند.

امکان بارداری در صورت کوچک بودن کاندوم
این یک باور نادرست مبنی بر این تصور است که هر چه کاندوم تنگ‌تر و کوچک‌تر باشد، امکان خروج اسپرم از آن بیشتر است. به هر حال احتمال پاره شدن کاندومی که زیاد کوچک باشد در زمان مقاربت بیشتر است. در صورت استفاده از کاندوم بهتر است فضایی را نزدیک سر آن آزاد بگذارید تا با امنیت کامل اسپرم‌ها را درون خود نگه دارد. با در نظر گرفتن این موضوع از کشیده شدن زیاد کاندوم در زمان انزال جلوگیری می‌شود.
 
امکان بارداری با انجام پیشگیری طبیعی
این مسئله به این علت است که خارج کردن آلت پیش از انزال، که به آن پیشگیری طبیعی هم گفته می‌شود، روش کاملا ایمنی برای پیشگیری نیست زیرا ممکن است مقداری از منی که به آن پیش آب گفته می‌شود و حاوی اسپرم است پیش از انزال خارج شود. علاوه بر این ممکن است بعضی از مردان اراده یا توان کافی را برای این شیوه پیشگیری نداشته باشند.
 
احتمال بارداری با وجود خوردن قرص پیشگیری بلافاصله بعد از نزدیکی
این احتمال منفی است. به محض اینکه شروع به مصرف قرص پیشگیری می‌کنید، قرص شروع به تاثیر خواهد کرد اما برای اطمینان بیشتر در ماه اول میزان پیشگیری را افزایش دهید.

احتمال بارداری در اولین نزدیکی
بله، احتمال بارداری در اولین، دومین یا سومین نزدیکی وجود دارد. شانس زنان برای باردار شدن همیشه برابر است، در حدود 1 نفر از 5 نفر در اولین نزدیکی باردار می‌شوند.
 
احتمال بارداری در صورت استفاده از خمیر دندان به عنوان اسپرم کش
با استفاده از این روش نمی‌توانید از بارداری پیشگیری کنید. هرگز از خمیر دندان به جای کشنده اسپرم استفاده نکنید چون برخلاف باور بسیاری از افراد، اسپرم‌ها را نمی‌کشد.

احتمال بارداری با بالا و پایین پریدن بعد از نزدیکی
بالاو پایین پریدن، عطسه و سرفه کردن بعد از نزدیکی باعث بیرون راندن اسپرم‌ها نمی‌شود. به طور طبیعی اسپرم‌ها به قدری سریع و کوچک هستند که هیچ کدام از این روش‌ها برای دفع آنها کارآمد نخواهد بود.


کلید واژگان : بارداری، اسپرم‌
منبع : ninisite.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.