نزدیک بینی در کودکان به چه دلایلی اتفاق می افتد؟

چکیده : گاهی نزدیک بینی در کودکان ژنتیکی است اما گاهی نیز عوامل بیرونی باعث بروز مشکلات بینایی در کودکان می شوند که این عوامل را باید شناخت و با آنها مقابله کرد...

تعداد بازدید: 84
 عوامل بروز نزدیک بینی در کودکان
بازی‌های رایانه‌ای، تولد کودکان در تابستان و داشتن مادران دارای تحصیلات سبب ابتلا کودکان به نزدیک بینی می‌شود.به نقل از گاردین، پژوهشگران «دانشگاه کینگز لندن» در مطالعه اخیر خود دریافته‌اند که ارتباطی میان عوامل محیطی و افزایش نزدیک بینی کودکان وجود دارد و به همین دلیل باید کودکان تشویق شوند که بخشی از وقت خود را به بازی در خارج از منزل بگذرانند زیرا این کار خطر ابتلای آن ها به «نزدیک بینی « را کاهش می‌دهد.

نزدیک بینی تقریبا در تمام دنیا در حال افزایش است و تبدیل به یک وضعیت اپیدمیک در شرق آسیا شده است. بنابر پیش بینی‌های پژوهشگران، حدود ۹۰ درصد از نوجوانان و بزرگ سالان چینی مبتلا به نزدیک بینی هستند.مطالعات متعدد نشان داده است در کودکانی که وقت بیشتری را در خارج از منزل می‌گذرانند، خطر ابتلا به نزدیک‌بینی کمتر است. همچنین پژوهشگران دریافته‌اند علت این موضوع نور فضای باز است.

“کتی ویلیامز” (Katie Williams)، نویسنده این مطالعه گفت: در برخی موارد افراد نمی‌توانند فصل تولد کودکان خود را تعیین کنند اما زمانی‌که کوکان آن ها بزرگ می‌شوند والدین باید بگذارند آن ها  زمان‌هایی را به فعالیت در خارج از منزل نیز بگذرانند زیرا ماندن بیش از حد کودکان در  خانه، خطر ابتلای آن ها به نزدیک بینی را افزایش می‌دهد همچنین هر چه سطح تحصیلات مادران بالاتر باشد، احتمال نزیک بینی کودکان آن ها ۳۳ درصد بیشتر است. این امر می‌تواند به دلیل ارتباط ژنتیکی بین هوش و نزدیک بینی یا عوامل ژنتیکی یا اجتماعی مانند طبقه اجتماعی، ثروت و تشویق باشد.


کلید واژگان : نزدیک بینی، چشم، کودک، بازی‌های رایانه‌ای
منبع : seemorgh.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.