سن مناسب فرستادن کودک به مهدکودک چه زمانی است؟

چکیده : با این حال بارها توصیه شده است که از هر سنی نمی‌توان بچه‌ها را در مهد کودک گذاشت و زود گذاشتن آنها در مهد کودک می‌تواند تاثیرات جدی و بدی بر روی آنها داشته باشد. تاثیراتی که ممکن است تا انتهای زندگی فرد باقی بماند و زندگی کودک را مختل کند...

تعداد بازدید: 232
کار والدین باعث شده است که آنها از ابتدای تولد فرزندشان یکی از نگرانی های جدی برای ایشان  از کودک باشد به همین خاطر والدین بسیاری وجود دارند که از سال‌های ابتدایی تولد فرزندشان نوزاد و یا کودک کوچکشان را در مهدکودک ها می گذارند.
با این حال بارها توصیه شده است که از هر سنی نمی‌توان بچه‌ها را در مهد کودک گذاشت و زود گذاشتن آنها در مهد کودک می‌تواند تاثیرات جدی و بدی بر روی آنها داشته باشد. تاثیراتی که ممکن است تا انتهای زندگی فرد باقی بماند و زندگی کودک را مختل کند.
کارشناسان بسیاری معتقدند بچه ها را نباید زودتر از ۳ سالگی به مهد کودک برد چرا که آنها در آن سن هنوز نمی توانند جدایی از والدین را به خوبی هضم کنند و بر اثر آب ناشی از آن غلبه کنند از این رو می تواند باعث ایجاد تنش‌هایی در آنها شود و یا شدیدا بی قراری کنند با این حال پس از آنکه بچه سه سال خود را گذراند و اندکی بزرگتر شد می تواند به محیط های بزرگتر رفته جدایی از والدین خود برای چند ساعت را تا حدودی تحمل کند و با دیگران ارتباط برقرار کند.
بنابراین گذاشتن آن در مهد کودک اشکال چندانی وجود ندارد هر چند ممکن است برای برخی از بچه ها همچنان در این سن نیز اضطراب جدایی وجود داشته باشد این نکته را نیز توجه داشته باشیم که لزوما نبردن بچه به مهد کودک نمی تواند نیازهای عاطفی کودک را به خوبی برطرف کند گاهی جلوگیری از ارتباط کودک با دیگر هم سن و سال های خود می تواند باعث انزوای کودک شود.
به این نکته توجه کنید که ممکن است عدم حضور فرزندتان در محیط‌های عمومی تا پیش از دبستان باعث شود ارتباطات و تعاملات اجتماعی آنها به شدت کاهش یابد به این مسئله می‌تواند در آینده به ضرر آنها توان شود اما این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که گذاشتن بچه در مهد کودک های غیر استاندارد می توان آسیب زیادی به آنها وارد کند بنابراین پیش از آنکه بخواهید این کار را انجام دهید حتما از استاندارد بودن آن مهد کودک حاصل کنید.


کلید واژگان : کودک، مهدکودک
منبع : fardanews.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.