پسر‌ها اصلا ماکارونی نخورید!؟

چکیده : ماکارونی متاسفانه طی تحقیقات به عمل آمده دانشمندان متوجه مضرات ماکارونی بر هورمون‌های پسران شدند. در این مطلب متوجه مضرات ماکارونی برای کودکان خواهید شد. از پرطرفدارترین غذا‌های کودکان است.

تعداد بازدید: 225
سلامانه: ماکارونی یکی از غذا‌های مورد علاقه کودکان است. اما مطالعات از مضرات ماکارونی برای کودکان خبر می‌دهد. در حال حاضر کودکان به راحتی غذا نمی‌خورند، مادران در انتخاب نوع غذا و ترفند‌های غذا دادن به آن‌ها تلاش‌های بسیاری می‌کنند. اما معمولا بد غذایی کودکان در بیشتر خانواده‌ها مشاهده می‌شود. بیشتر غذا‌هایی که کودکان به آن‌ها علاقمند هستند یا مغذی نبوده و یا اینکه ضرر دارند. غذای کودک تاثیر زیادی بر روی رشد ذهنی و جسمی آن دارد. به تازگی دانشمندان توانسته اند پی ببرند که برخی از غذا‌ها بر روی هورمون‌هایی از بدن کودک تاثیر دارند. در ادامه از مضرات ماکارونی برای کودکان خواهیم گفت.

فتالات و مضرات آن برای پسر‌ها
بیشتر کودکان از غذا‌هایی همانند ماکارونی و یا غذا‌هایی که شامل پنیر هستند لذت می‌برند و یا یک سری فست فود‌های چرب با روغن‌های ترانس بالا وجود دارند که مورد علاقه آن‌ها است. یکی از مضرات ماکارونی برای کودکان این است که در این نوع غذا‌ها معمولا فتالات به وفور یافت می‌شود. فتالات می‌تواند هورمون‌های مردانه را مختل کند. این عنصر می‌تواند نقص‌هایی در هورمون پسران حتی نوزادان پسر ایجاد کند. در ضمن فتالات برای زنان باردار نیز بسیار مضر است.
همانطور که ذکر شد یکی از مضرات ماکارونی برای کودکان وجود فتالات است. پودر پنیر و همچنین مواد تشکیل دهنده ماکارونی حاوی فتالات بسیاری است. طی تحقیقات و آزمایشات دانشمندان از هر ۳۰ بسته پنیر ۲۹ بسته حاوی فتالات بوده است که حتی میزان خیلی کمی از این عنصر نیز می‌تواند تخریبات بسیاری را انجام دهد. به این ترتیب بیشتر پنیر‌های موجود در بازار برای مصرف کودکان نه تنها مفید نیست بلکه مضرات جبران ناپذیری نیز دارد. حتی می‌توان گفت که خرید پنیر یا ماکارونی‌های ارگانیک نیز به این مسئله کمکی نخواهد کرد. چرا که عنصر فتالات در آن‌ها نیز یافت شده است.

هنگام خرید دقت کنید
مضرات ماکارونی برای کودکان را دست کم نگیرید. برای آنکه کودکانتان دچار مشکل پس از مصرف پنیر و ماکارونی نباشند هنگام خرید مواد غذایی برچسب روی آن را مطالعه کنید، در صورتی که عنصر فتالات در آن وجود داشت هرگز آن را خریداری نکنید. این ماده شیمیایی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد و سبب بروز بیماری‌های بسیاری مخصوصا در کودکان پسر می‌شود.کلید واژگان : ماکارونی
منبع : fardanews.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.