چه زمانی تب باعث تشنج در کودکان می شود

چکیده : شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد...

تعداد بازدید: 155
یک نورولوژیست با اشاره به انواع تب و تشنج در کودکان گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند.
 پرویز بهرامی، فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی در ارتباط با تب و تشنج در اطفال اظهار داشت: این مشکل به طور کلی دو نوع عمده دارد که در نوع اول تب و تشنج ساده بوده، کمتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد و یکبار در 24 ساعت رخ می‌دهد.
وی افزود: نوع دوم تب و تشنج کمپلکس نام داشته که بیشتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد به صورت کانونی رخ می‌دهد و چندین بار در 24 ساعت ممکن است تکرار شود که در هر دو مورد باید بررسی دقیق توسط پزشک انجام گیرد.
فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی ادامه داد: شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد.
در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند و مراقب‌های ویژه هنگام تب از جمله کنترل مداوم آن، پاشویه،‌استفاده از استامینوفن و در صورت نیاز شیاف را مدنظر قرار دهند.
 والدین باید زمانی که فرزندانشان تب دارند در آگاهی کامل بوده و نسبت به این قضیه جهت پیشگیری از عوارض جدی در فرزندانشان حساس باشند.
تشنج ناشی از تب شایع‌ترین نوع تشنج در کودکان است که بیشتر به دلیل بروز عفونت های گوارشی ، تنفسی و ادراری به وقوع می‌پیوندد لذا در هر کودک مبتلا به تشنج ناشی از تب باید کانون تب مشخص و درمان شود .


کلید واژگان : تب، تشنج، کودک
منبع : seemorgh.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.