کوفته مرغ و کدو رژیمی و سالم

چکیده : یک چهارم فنجان ماست و خیار را با پودر سوخاری، پیاز، سه قاشق غذا خوری نعنا، زیره، یک دوم قاشق چای خوری نمک، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و فلفل قرمز در یک کاسه ترکیب کنید...

تعداد بازدید: 108
سرویس سبک زندگی فردا: کوفته مرغ به همراه کدو سبز یک غذای فوق العاده سالم و البته خوشمزه است. با نگاهی به محتویات غذا خیلی سریع به رژیمی بودن آن پی می‌بریم.به نقل از کرمانی مرغ حاوی مقدار زیادی پروتئین است و کدو سبز نیز علاوه بر انواع ویتامین حاوی فیبر است. در ترکیب این غذا ادویه‌جات بسیاری نیز وجود دارد که هم از نظر طعم آن را تقویت می‌کنند و هم مزایای بسیاری دارند.

مواد لازم:
یک دوم فنجان ماست و خیار
یک چهارم فنجان پودر سوخاری
یک چهارم فنجان پیاز خرد شده
پنج قاشق غذا خوری نعنا خرد شده تازه
یک قاشق چای خوری زیره خرد شده
پنج هشتم قاشق چای خوری نمک
سه هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه
یک هشتم قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز
۵۰۰ گرم گوشت مرغ چرخ کرده
چهار قاشق چای خوری روغن زیتون
چهار عدد کدو سبز، از وسط به دو نیم تقسیم شده باشند
اسپری پخت یا مقداری روغن

دستور پخت:
فر را با دمای بالا گرم کنید
یک چهارم فنجان ماست و خیار را با پودر سوخاری، پیاز، سه قاشق غذا خوری نعنا، زیره، یک دوم قاشق چای خوری نمک، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و فلفل قرمز در یک کاسه ترکیب کنید. با یک قاشق خوب ترکیب را بهم بزنید. حالا مرغ را اضافه کنید و با دست آن را میکس کنید. میکس مرغ را به ۸ قسمت (کیک کوچک) تقسیم کنید. دو قاشق چای خوری روغن زیتون را در یک ماهی تابه نچسب روی حرارت متوسط گرم کنید. کیک‌های کوچکی که درست کردید را به ماهی تابه اضافه کنید و هر سمت را ۴ دقیقه بپزید.
در حالی که کوفته‌ها می‌پزند کدو سبز‌ها را رو به بالا روی سینی پختی که با اسپری پخت یا کمی روغن چرب کرده اید بچینید. با دو قاشق چای خوری روغن باقی مانده روی کدو‌ها را چرب کنید. یک هشتم نمک و یک هشتم فلفل باقی مانده را روی کدو سبز‌ها بریزید. به مدت ۵ دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند در فر بپزیدشان. کوفته و کدو سبز‌ها را بین چهار بشقاب تقسیم کنید. دو قاشق غذا خوری نعنا باقی مانده را روی بشقاب‌ها بریزید و غذا را با یک چهارم ماست و خیار باقی مانده سرو کنید.

اطلاعات تغذیه‌ای:
مواد گفته شده در این دستور غذایی مربوط به ۴ وعده است. هر وعده شامل دو عدد کوفته، دو نیمه کدو سبز و یک قاشق غذا خوری ماست و خیار می‌شود.
اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد مربوط به یک وعده از این غذا است.
کالری: ۳۰۱
چربی در یک وعده: ۱۶.۹ گرم
چربی اشباع در یک وعده: ۴.۵ گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: ۷.۶ گرم
چربی دارای حلقه‌های غیر اشباع در یک وعده: ۲.۵ گرم
پروتئین در یک وعده: ۲۴ گرم
کربوهیدرات در یک وعده: ۱۵ گرم
فیبر در یک وعده: ۳ گرم
کلسترول در یک وعده: ۱۰۳ میلی گرم
آهن در یک وعده: ۳ میلی گرم
سدیم در یک وعده: ۵۵۵ میلی گرم
کلسیم در یک وعده: ۸۴ میلی گرم
قند در یک وعده: ۷ گرمکلید واژگان : کوفته، سبک زندگی
منبع : fardanews.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.