ویتامین‌هایی که نوزادان حتما باید مصرف کنند

چکیده : کودکان باید درسن یک و ۲ سالگی آزمایش خون و ادرار بدهند تا کمبود ویتامین و کم خونی بدن آن‌ها شناسایی شود آنگاه طبق دستور پزشک ویتامین‌های مکمل مصرف کنند...

تعداد بازدید: 222
سرویس سبک زندگی فردا:  مصرف ویتامین‌های گروه ب برای نوزادان زیر شش ماه توصیه نمی‌شود.از هنگام تولد تا دو سالگی توصیه می‌شود کودکان از "ویتامین آ +د” استفاده نمایند.به نقل از بیتوته مصرف ویتامین‌های گروه ب. برای نوزادان زیر شش ماه توصیه نمی‌شود چرا که در بسیاری از موارد موجب حالت تهوع و استفراغ آن‌ها می‌شود.

مصرف این ویتامین‌ها برای نوزادان عادی توصیه می‌شود
کودکان بیمار باید تحت نظر پزشک ویتامین مصرف کنند، کودکان شش ماه تا دو ساله باید مولتی ویتامین مصرف کنند که شامل هزار و ۵۰۰ واحد بین المللی ویتامین آ. و ۴۰۰ واحدبین المللی ویتامین د. است. مصرف آهن برای کودکان زیر ۲ سال ضروری است در غیر این صورت از هوش آن‌ها کاسته می‌شود.
بعد از دوسالگی کودکان مانند قبل از دوسالگی به ویتامین احتیاج ندارند و مصرف ویتامین باید با توجه به موقعیت کودک و صلاحدید پزشک باشد، برای مثال بهتر است کودکانی که ضعیف هستند روی و کودکان کوتاه قد زینک مصرف کنند.
کودکان باید درسن یک و ۲ سالگی آزمایش خون و ادرار بدهند تا کمبود ویتامین و کم خونی بدن آن‌ها شناسایی شود آنگاه طبق دستور پزشک ویتامین‌های مکمل مصرف کنند.کلید واژگان : ویتامین‌، نوزاد
منبع : fardanews.com


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر شاهین نریمان می باشد.